З метою впровадження нових підходів в організації роботи закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу, у Козельщинському районі рішенням районної ради від 21.12.2012 року був створений комунальний заклад «Козельщинський Центр первинної медико-санітарної допомоги», який розпочав свою роботу, як юридична особа з 01.01.2013 року.

Діяльність закладу здійснювалася відповідно до Статуту, затвердженого рішенням сесії Козельщинської районної ради від 21.12.2012 року. Комунальний заклад «Козельщинський ЦПМСД» отримав ліцензію на провадження медичної практики.

До складу ЦПМСД увійшли 8 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини (смт. Козельщина, смт. Нова-Галещина, с. Хорішки, с. Лутовинівка, с. Бреусівка, с. Говтва, с. Сушки, с. Верхня Мануйлівка) та 23 фельдшерсько-акушерські пункти.

З початку створення Комунального закладу «Козельщинський Центр первинної медико-санітарної допомоги» головним лікарем  призначено лікаря вищої  категорії з організації і управління охороною здоров’я  Михайлову Світлану Олексіївну.

04.01.2016 року на посаду головного лікаря ( згідно рішення сесії Козельщинської районної ради ) було призначено лікаря-терапевта Явтушенко Ольгу Вячеславівну, яка працює і по теперішній час, заступником з медичного обслуговування населення – Барабаша Анатолія Олександровича.

Рішенням сесії Козельщинської районної ради від 18 травня 2018 року комунальний заклад «Козельщинський ЦПМСД» реорганізовано шляхом перетворення в Комунальне некомерційне підприємство «Козельщинський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Козельщинської районної ради.

Наказом Міністерства охорони здоров’я України №1581 від 31.08.2018 року прийнято рішення про отримання КНП «Козельщинський ЦПМСД» Козельщинської районної ради ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики.

З 1 жовтня 2018 року Комунальне некомерційне підприємство «Козельщинський Центр первинної медико-санітарної допомоги» Козельщинської районної ради уклало договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з Національною службою здоров’я України.

Станом на 01.10.2018 року до складу ЦПМСД увійшли 7 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини (смт. Козельщина, села: Хорішки, Лутовинівка, Бреусівка, Говтва, Сушки, Верхня Мануйлівка) та 23 фельдшерсько-акушерські пункти.

Діяльність закладу здійснюється відповідно до Статуту, затвердженого рішенням сесії Козельщинської районної ради від 30.07.2018 року. Трудові відносини регулюються Колективним договором, затвердженим загальними зборами трудового колективу КНП «Козельщинський ЦПМСД» 26.11.2018 року.

В КНП «Козельщинський ЦПМСД» Козельщинської районної ради працює 6 лікарів загальної практики – сімейної медицини та 1 лікар –терапевт, які обслуговують 19115 населення району.